Équilibreurs de Charge Fortinet FAD-1200F
FAD-1200F
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Functionality | Application Security |
| Firewall Protection Supported |
|
| Encryption Standard |
|
| Connectivity Technology | Wired |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Ports | 8 |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 8 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Standard |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 16 |
| Expansion Slot Type |
|
| Number of SFP Slots | 8 |
| Number of SFP+ Slots | 8 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Frequency |
|
| Power Consumption | 320 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 21.6" |
| Depth | 17.3" |
| Weight (Approximate) | 22.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Certifications & Standards |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |