| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Bar Code Scanner |
| Features | LED Indicator |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color | Black |
| Height | 6.3" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 4.41 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Socket Mobile Cordless Hand Barcode Scanners:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 90 Day |