| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Number Of Devices Charged Simultaneously | 5 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Height | 10.1" |
| Width | 8.9" |
| Depth | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 4.39 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Samsung Galaxy Tab Active3 Tablet PC |