| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | POS System |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 9.66" |
| Width | 11.18" |
| Depth | 6.37" |
| Weight (Approximate) | 6.74 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | HP Engage Go Mobile System |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information | Warranty with advance exchange when purchased from HP. Additional HP Care Pack Services options are available to extend warranty coverage. |