| Technical Information | |
|---|---|
| AC Plug | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 8 |
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 4.6" |
| Width | 18.3" |
| Depth | 9.6" |
| Weight (Approximate) | 10.36 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Getac GBM3X6 Rechargeable Battery for B360 Notebook |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|