| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Charging Capability | Yes |
| Wireless Charging Technology | Qi |
| Device Supported |
|
| Features | Strap |
| Rugged | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.5" |
| Width | 2.6" |
| Depth | 2.4" |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz |
gj-catalog-vol22.pdf 7170-0955