| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Rugged | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V |
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 8.5" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Samsung Galaxy Tab:
|
gj-catalog-vol22.pdf 7160-1418-40