Serveurs de console et de périphériques Vertiv ACS8008-NA-DAC-400
ACS8008-NA-DAC-400
Sélectionner un modèle
| Technical Information | |
|---|---|
| Device Type | Console Server |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 1000 MB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Serial Port | Yes |
| Management Port | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of USB Ports | 8 |
| Number of Serial Ports | 8 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Consumption | 28 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.8" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 9.5" |
| Weight (Approximate) | 6.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
1 x Full Size SD Card Slot 4 Digital-In Ports (Smoke, Leak, Pressure And Dry Contact Sensors) Optional 48V DC Power Supply Cellular Type: 4G/LTE (2FF/mini SIM Card Slot) Cellular Frequency Bands (MHz):
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | United States |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |