Commutateurs Ethernet Cisco N3K-C3064TQ-32T
N3K-C3064TQ-32T
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Network Ports | 32 |
| Token Ring Port | No |
| LRE Port | No |
| Bypass | No |
| Modular | Yes |
| Management Port | Yes |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 32 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported |
|
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4.0 |
| Expansion Slot Type | QSFP+ |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Management |
|
| Memory | |
|---|---|
| Flash Memory | 2 GB |
| Power Description | |
|---|---|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 22.5" |
| Weight (Approximate) | 20.80 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
IEEE Standards:
|
| Environmentally Friendly | Yes |