Commutateurs Ethernet Cisco WS-C3560G-48PSS-RF
WS-C3560G-48PSS-RF
Sélectionner un modèle
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Network Ports | 48 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 48 |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Twisted Pair Cable Standard | Category 5 |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4.0 |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Number of SFP Slots | 4 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 4 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Management |
|
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 128 MB |
| Memory Technology | DRAM |
| Flash Memory | 32 MB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 1.7" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 16.1" |
| Weight (Approximate) | 15.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Additional Warranty Information |
|