| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Rubber Dome |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 89 |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Trackpoint |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.43" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.26" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.83" |
| Weight (Approximate) | 1.32 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Device Supported | Computer |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |