| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 82 |
| Backlight | Yes |
| Localization | English (US) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.20" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.70" |
| Weight (Approximate) | 5.50 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported | Toughbook |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |