| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Docking |
| Keyboard/Keypad Features | Pen Holder |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Dock |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.19" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.38" |
| Keyboard/Keypad Depth | 8.90" |
| Weight (Approximate) | 9.88 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |