Claviers Logitech 920-011130
920-011130
| Product Information | |
|---|---|
| Style | Folio |
| Maximum Screen Size Supported | 10.9" |
| Closure Type | Magnetic |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Classic Blue |
| Durability | Drop Resistant |
| Height | 0.8" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 7.7" |
| Weight (Approximate) | 1.32 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility | Apple - iPad (10th gen & A16) |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad (10th Generation) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |