Claviers Logitech 920-010709
920-010709
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Keyboard/Keypad Features | Swappable Key Placement |
| Number of Hot Keys | 4 |
| Hot Keys | Emoji |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Wireless Receiver Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Size Supported | AAA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Heartbreaker |
| Keyboard/Keypad Height | 12.65" |
| Keyboard/Keypad Width | 5.45" |
| Keyboard/Keypad Depth | 1.39" |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| System Requirements |
Bluetooth Low Energy Wireless Technology:
Logi Bolt USB Receiver:
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Recycled Content | Plastic |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |