Claviers Logitech 920-009495
920-009495
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/Wi-Fi |
| Keyboard/Keypad Features | Low-profile Keys |
| Hot Keys |
|
| Localization | English |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Other |
| Product Color | Carbon |
| Keyboard/Keypad Height | 0.87" |
| Keyboard/Keypad Width | 5.91" |
| Keyboard/Keypad Depth | 14.49" |
| Weight (Approximate) | 1.79 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|