| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 6.02" |
| Keyboard/Keypad Width | 14.17" |
| Keyboard/Keypad Depth | 1.35" |
| Weight (Approximate) | 2.16 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | Windows |
| Country of Origin | Switzerland |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |