Claviers Logitech 920-009295
920-009295
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features | Multi-host Support |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.81" |
| Keyboard/Keypad Width | 16.94" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.18" |
| Weight (Approximate) | 1.79 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |