Claviers Logitech 920-008083
920-008083
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Mech-Dome |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 5.91 ft |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Hot Keys |
|
| Backlight | Yes |
| Backlight Type | RGB LED |
| Color Supported | 16.8 Million Colors |
| Keys Layout | QWERTY |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB 2.0 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.80" |
| Keyboard/Keypad Depth | 8.58" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |