| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Movement Detection | Optical |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Size Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.81" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.15" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.41" |
| Pointing Device Height | 1.39" |
| Pointing Device Width | 2.42" |
| Pointing Device Depth | 3.85" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 15 oz |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.49 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Device Supported | Desktop Computer |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1-year Limited hardware warranty |