| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyboard/Keypad Features | Spill Resistant |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.79" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.77" |
| Keyboard/Keypad Depth | 7.68" |
| Weight (Approximate) | 1.81 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |