Claviers Logitech 920-004536
920-004536
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Hot Keys |
|
| Localization | English |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Pointing Device Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Optical |
| Total Number of Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Features |
Receiver Storage |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries Supported | 4 |
| Battery Size Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 5.87" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.36" |
| Keyboard/Keypad Depth | 0.71" |
| Pointing Device Height | 3.90" |
| Pointing Device Width | 2.36" |
| Pointing Device Depth | 1.54" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 2.65 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
Operating Systems:
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |