| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Keyboard/Keypad Features | Solar Powered |
| Hot Keys |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| Keyboard/Keypad Height | 0.30" |
| Keyboard/Keypad Width | 17" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.25" |
| Weight (Approximate) | 1.68 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
|
| Operating System Compatibility | Mac OS X 10.14 Mojave |
| Platform Supported | Mac |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |