| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 4.92 ft |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Backlight | No |
| Localization | English |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.93" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.72" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.10" |
| Weight (Approximate) | 1.21 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 51% |
| Assembly Required | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |