| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 2.25" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.13" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.50" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Device Supported | Printer |
| Country of Origin | United States |