| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features | Plug and Play |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Cable |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.70" |
| Keyboard/Keypad Width | 18" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |