| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Localization |
|
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Size Supported | AAA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 1.09" |
| Keyboard/Keypad Width | 18.10" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.47" |
| Pointing Device Height | 0.33" |
| Pointing Device Width | 0.72" |
| Pointing Device Depth | 1.79" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.94 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 0.02 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |