| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Docking |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Localization | English (US) |
| Keystroke Life | 2 Million Cycle |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | Pogo Pin |
| Interface/Port Details | USB-A (2.0) |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Dock |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 2.03" |
| Keyboard/Keypad Width | 10.80" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.71" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Zebra ET4X 10" Rugged Tablet |
| Device Supported | Tablet |