| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Features | USB Extension Port |
| Localization | English (US) |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | TouchPad |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB Type A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Height | 0.68" |
| Keyboard/Keypad Width | 10.31" |
| Keyboard/Keypad Depth | 7.12" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|