| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyboard/Keypad Features |
|
| Hot Keys | Multimedia |
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Battery Size Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Color | Titan Gray |
| Pointing Device Color | Titan Gray |
| Keyboard/Keypad Height | 1.10" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.10" |
| Keyboard/Keypad Depth | 4.80" |
| Pointing Device Height | 1.60" |
| Pointing Device Width | 2.70" |
| Pointing Device Depth | 4.50" |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 1.24 lb |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 3 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |