| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features | Palm Rest |
| Hot Keys |
|
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Built-in Devices | USB Hub |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Number of USB Hub Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.60" |
| Keyboard/Keypad Depth | 5.90" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |