| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Material Details |
Glass - Touchpad |
| Height | 9" |
| Width | 12.3" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 15.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Tablet |
| Compatibility |
Microsoft - Surface Pro, Slim Pen |
| Brand Compatibility | Microsoft |
| Tablet Model Compatibility | Surface Pro |