| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Opto-mechanical |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Cable Length | 5.91 ft |
| Number of Keys | 104 |
| Keyboard/Keypad Features | Programmable Keys |
| Hot Keys |
|
| Backlight | Yes |
| Backlight Type | RGB LED |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 2.11" |
| Keyboard/Keypad Width | 17.72" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.86" |
| Weight (Approximate) | 3.64 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |