| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Bill Compartments | 5 |
| Number of Coin Compartments | 5 |
| Lock Type | Keyed Lock |
| Number of Media Slots | 2 |
| Features |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Printer Driven | Yes |
| Proprietary Interface | MultiPRO |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 4.2" |
| Width | 18" |
| Depth | 16.7" |
| Weight (Approximate) | 26 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |