| Product Information | |
|---|---|
| Smart Card/Tag Width | 2.13" |
| Smart Card/Tag Length | 3.37" |
| Smart Card/Tag Thickness | 33.1 mil |
| Media Weight | 0.18 oz |
| Operating Frequency | 13.56 MHz |
| Application/Usage | Access Control |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Ubiquiti Devices:
|
| Certifications & Standards |
Anatel |
| NDAA Compliant | Yes |