| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Maximum Operating Range | 5.50" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 3.3" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 1.1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GreenCircle |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |