| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Cable Management Panel |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 1U |
| Panel Width | 19" |
| Height | 1.90" |
| Width | 2.80" |
| Depth | 2.40" |
| Weight (Approximate) | 1.58 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Mounts to Standard 19" 2 or 4-Post Server Racks |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |