| Product Information | |
|---|---|
| Cable Manager Type | Raceway |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Length | 67.20" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |