Cables Black Box SKVMCBL-DP-06
SKVMCBL-DP-06
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DisplayPort/Mini-phone/USB |
| Cable Length | 6 ft |
| Connector Type on First End |
|
| Connector on First End Details |
|
| Connector Type on Second End |
|
| Connector on Second End Details |
|
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 0.55 lb |
| Shipping Height | 1" |
| Shipping Width | 8.50" |
| Shipping Weight (Approximate) | 9.02 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |