| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 15 ft |
| Connector Type on First End | HD-15 - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 15-pin HD-15 - Male |
| Connector Type on Second End |
|
| Connector on Second End Details |
|
| Conductor | Copper |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Shipping Height | 1" |
| Shipping Width | 7" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Black Box Switches:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |