| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DB-15 |
| Cable Length | 20 ft |
| Connector Type on First End | DB-15 Video - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 15-pin DB-15 Video - Male |
| Connector Type on Second End | DB-15 Video - Female |
| Connector on Second End Details | 1 x 15-pin DB-15 Video - Female |
| Shielding | Yes |
| Device Supported | Video Device |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Gray |
| Weight (Approximate) | 1.03 lb |
| Shipping Height | 2" |
| Shipping Width | 2" |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.03 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |