Cables Black Box AVS-CBL-RS232
AVS-CBL-RS232
| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Type | DB-9/Phoenix |
| Cable Length | 4.43 ft |
| Connector Type on First End | Phoenix |
| Connector on First End Details | 1 x 3-pin Phoenix |
| Connector Type on Second End | DB-9 RS-232 Serial - Female |
| Connector on Second End Details | 1 x 9-pin DB-9 RS-232 Serial - Female |
| Device Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 0.22 lb |
| Shipping Height | 1" |
| Shipping Width | 5" |
| Shipping Weight (Approximate) | 2.66 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Black Box:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |