Accessories Tripp-Lite SRWF6U36
SRWF6U36
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Maximum Weight Capacity | 149.91 lb |
| Static/Stationary Weight Capacity | 149.91 lb |
| Height | 43" |
| Width | 25.6" |
| Depth | 11.5" |
| Weight (Approximate) | 88.18 lb |
| Rack Depth | 36" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |