Accessories Tripp-Lite SRW9UG
SRW9UG
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | LAN Switch |
| Features | Cable Management |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plexiglass |
| Maximum Weight Capacity | 200 lb |
| Static/Stationary Weight Capacity | 140 lb |
| Height | 19.8" |
| Width | 23.6" |
| Depth | 17.7" |
| Weight (Approximate) | 34.60 lb |
| Rack Height | 9U |
| Rack Width | 19" |
| Rack Depth | 16.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |