Accessories Tripp-Lite SRW6UG
SRW6UG
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | VoIP Device |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Maximum Weight Capacity | 200 lb |
| Height | 14.5" |
| Width | 23.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight (Approximate) | 29 lb |
| Rack Height | 6U |
| Rack Depth | 16.50" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |