| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Fans | 6 |
| Maximum Air Flow | 420 CFM |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 15" |
| Width | 23.3" |
| Depth | 35.5" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |