Accessories Tripp-Lite SR25UBSD3
SR25UBSD3
| Technical Information | |
|---|---|
| Application/Usage | A/V Equipment |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Floor Standing |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Maximum Weight Capacity | 3000 lb |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity | 3000 lb |
| Static/Stationary Weight Capacity | 3000 lb |
| Height | 50" |
| Width | 23.6" |
| Depth | 32.6" |
| Weight (Approximate) | 190 lb |
| Rack Height | 25U |
| Rack Depth | 27" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |