| Technical Information | |
|---|---|
| Cable Length | 6 ft |
| Connector Type on First End | HD-15 - Male |
| Connector on First End Details | 1 x 15-pin HD-15 - Male |
| Connector Type on Second End | HD-15 - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 15-pin HD-15 - Male |
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Monitor |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Shipping Height | 8.50" |
| Shipping Width | 6.90" |
| Shipping Weight (Approximate) | 5.28 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |