| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Maximum Load Capacity | 44 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 13" |
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Features |
|
| Height Adjustable | Yes |
| Durability | Scratch Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern |
|
| Product Material |
|
| Height | 12.52" |
| Width | 33.86" |
| Depth | 4.45" |
| Weight (Approximate) | 6.56 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | 2 x Monitors |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |