| Product Information | |
|---|---|
| Total Number of Shelves | 3 |
| Number of Devices Supported | 27 |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Power Source | AC (Alternating Current) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 43.05" |
| Width | 26.04" |
| Depth | 28.84" |
| Weight (Approximate) | 110.23 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |